Dobrze wykonany drenaż

Dobrze wykonany drenaż

Z drenażem wokół budynku jest jak z...
Co oferują zielone dachy

Co oferują zielone dachy

W najnowszym magazynie BUILD dużo...
Cichy dom z widokiem

Cichy dom z widokiem

Niedaleko Bergen, na zachodnim...
Własna poranna rosa

Własna poranna rosa

A może by tak stworzyć zielony taras,...
Ciepłe ściany

Ciepłe ściany

Od wyboru technologii i materiału do...
Cichy dom

Cichy dom

Dom jednorodzinny to więcej...
Wypożyczone od Natury

Wypożyczone od Natury

Przedstawiamy film o cyklu życia...
Wymarzony szary domek

Wymarzony szary domek

Państwo Agata i Łukasz marzyli o...
Problemy są po to żeby je rozwiązywać

Problemy są po to żeby je rozwiązywać

Przedstawiamy najnowszy, czwarty z...
Idą Święta ...

Idą Święta ...

Prawdziwie radosnych Świąt Bożego...
 

40 lat doświadczeń

2014-08-26


Jest ekologiczny, ma uniwersalne zastosowanie i długą tradycję. Keramzyt znany jest niemal każdemu pracującemu w budownictwie czy ogrodnictwie. A jak powstaje ten innowacyjny produkt? 

Od 40 lat keramzyt stale jest udoskonalany w fabryce w Gniewie. Obecny, najnowocześniejszy zakład produkcji keramzytu w Polsce i Europie, ma bowiem swoje początki w latach 70-tych i właśnie świętuje okrągły jubileusz.

40 lat cennego doświadczenia
Początki gniewskiego zakładu sięgają 1974 roku, kiedy to rozpoczęło istnienie „Państwowe Przedsiębiorstwo Produkcji Keramzytu Gniew w Budowie”. Czas mijał, a z nim przechodziły kolejne metamorfozy. Przyniosły one m.in. czterokrotny wzrost wydajności zakładu i produkcję dwukrotnie lżejszego keramzytu. Obecnie fabryka kontynuuje i rozwija dokonania minionych lat. – Jesteśmy bogaci w doświadczenia, które zakład zyskał w ciągu 40 lat istnienia – komentuje Marek Dziurdzia, dyrektor Logistyki i Produkcji. – Dla nas rozwój jest stałym procesem, który gruntuje naszą pozycję lidera w branży – dodaje.


Materiał doskonały
Innowacyjność była i jest motorem napędowym Zakładu - dzięki temu 40-letnia tradycja jest efektywnie połączona z udoskonalaniem produktu. Keramzyt posiada szereg walorów pozwalających na jego uniwersalne zastosowanie. Wykorzystuje się go zarówno w budownictwie przy izolacjach, drenażach, odciążeniach, w produkcji bloczków, pustaków, lekkiego betonu, w geotechnice, ale i w ogrodnictwie, rolnictwie czy nawet akwarystyce. Ciągły rozwój keramzytu idzie w parze z rozwojem Zakładu.

Ekologia warta swojej ceny
W minionych latach firma przeznaczyła blisko 24 miliony złotych na inwestycje proekologiczne w zakładzie. Efekty? Pięciokrotnie niższa emisja siarki, szereg filtrów i neutralizatorów zapachu, 24-godzinny system monitoringu. – Długo można wyliczać te 15 lat zmian – komentuje dyrektor Dziurdzia – Spełniamy nie tylko polskie i europejskie normy środowiskowe, działamy także w trosce o nasze otoczenie. W ostatnich latach zrekultywowaliśmy 46 h terenów eksploatowanych przez kopalnię gliny. Zrobiliśmy to sami jak najwcześniej, chociaż prawnie nie było to teraz wymagane.


Ludzie, Zakład i Gniew
Keramzyt to nie tylko produkt, ale przede wszystkim ludzie, którzy go wytwarzają. – Nie żyjemy w oderwaniu od miejsca, w którym pracujemy. Mamy pracowników, którzy są z nami samego początku, czyli od 40 lat. To niesamowite i dlatego czujemy się odpowiedzialni za ludzi i miasto – mówi Marek Dziurdzia. – Ufundowaliśmy m.in. skatepark Weberskok, sponsorujemy drużynę piłkarską Weber Szprudowo, nosimy dumne miano przyjaciela Gniewskiego przedszkola, a obecnie organizujemy konkurs „Gniew 2054” dla dzieci i młodzieży z Gniewu i okolic.

Wszystko to w trosce o miasto i ludzi, z którymi zakład jest związany od 40 lat. Zresztą, jak wiadomo, wiek i doświadczenie zobowiązują.
Leca Polska sp. z o.o. | ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew | tel.: 58 772 24 10 (11) | NIP: 593-26-06-867 | KRS: 0000668601