Dobrze wykonany drenaż

Dobrze wykonany drenaż

Z drenażem wokół budynku jest jak z...
Co oferują zielone dachy

Co oferują zielone dachy

W najnowszym magazynie BUILD dużo...
Cichy dom z widokiem

Cichy dom z widokiem

Niedaleko Bergen, na zachodnim...
Własna poranna rosa

Własna poranna rosa

A może by tak stworzyć zielony taras,...
Ciepłe ściany

Ciepłe ściany

Od wyboru technologii i materiału do...
Cichy dom

Cichy dom

Dom jednorodzinny to więcej...
Wypożyczone od Natury

Wypożyczone od Natury

Przedstawiamy film o cyklu życia...
Wymarzony szary domek

Wymarzony szary domek

Państwo Agata i Łukasz marzyli o...
Problemy są po to żeby je rozwiązywać

Problemy są po to żeby je rozwiązywać

Przedstawiamy najnowszy, czwarty z...
Idą Święta ...

Idą Święta ...

Prawdziwie radosnych Świąt Bożego...
 

Ciepłe ściany Leca® BLOK

2015-08-08

Ze ścianami jest podobnie jak z odzieżą – tylko suchy materiał zapewnia ochronę przed zimnem. Jeśli ściany są suche, w pomieszczeniach jest ciepło, a koszty ogrzewania budynku są mniejsze niż wtedy, gdy ściany zatrzymują wilgoć.

By możliwe było usuwanie wilgoci przez ścianę, przegroda musi być wykonana z materiałów o wysokiej paroprzepuszczalności. Takimi wyrobami są keramzytobetonowe pustaki i bloczki systemu Leca® BLOK. 

Jeżeli ścianę wykonaną z pustaków i bloczków systemu Leca® BLOK ocieplimy wełną mineralną oraz zastosujemy paroprzepuszczalny tynk i farbę elewacyjną, to powstanie przegroda, w której nie będzie następowała kondensacja wilgoci. Taka ściana nie jest zagrożona zagrzybieniem.

Niezwykle suchym i ciepłym rozwiązaniem jest ściana zewnętrzna wykonana z pustaków Leca® BLOK 24 z izolacją termiczną o grubości 15 cm z wełny mineralnej (λ< 0,04 W/mK). 

Przegroda z pustaków Leca® BLOK 24 o wartości współczynnika U= 0,196 W/m2K spełnia wymagania ochrony cieplnej obowiązujące dzisiaj, a także będzie spełniać zaostrzone normy, które wejdą w życie w 2021 roku.

Budując ścianę zewnętrzną z pustaków Leca® BLOK 24, czyli suchego i oddychającego keramzytobetonu otrzymamy więc przegrodę, która bardzo szybko wysycha i bez żadnych przeszkód wyprowadza parę.

Uzyskanie wysokiej termoizolacyjności budynku, a co za tym idzie - obniżanie kosztów ogrzewania, to wyzwanie współczesnego budownictwa. Z izolacyjnością cieplną ścian nierozerwalnie związane jest zjawisko paroprzepuszczalności, bo najlepszym izolatorem cieplnym jest sucha przegroda. 

Przegroda, która bardzo wolno wysycha lub zatrzymuje wilgoć ma zawsze obniżone właściwości termoizolacyjne. Taka pełna wilgoci przegroda staje się również idealną dla rozwoju grzybów oraz pleśni.

Paroprzepuszczalność ścian wykonanych z keramzytu jest trzykrotnie lepsza niż ścian zbudowanych z gazobetonu i niemal siedmiokrotnie lepsza niż ścian z ceramiki i silikatów.
Leca Polska sp. z o.o. | ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew | tel.: 58 772 24 10 (11) | NIP: 593-26-06-867 | KRS: 0000668601