Artykuły

Artykuły

Przeczytaj o budowaniu domów z keramzytu.
Filmy z budowy

Filmy z budowy

Zobacz jak wykonać podłogę na gruncie
 

1+3 czyli łatwe przygotowanie lekkiego betonu
Aby szybko i bez problemów przygotować mieszankę lekkiego betonu wystarczy wymieszać 3 worki typowego jastrychu - cementowego podkładu podłogowego np. weber.floor 1000 z jednym workiem Leca® KERAMZYTU i wodą. Lekki beton na bazie keramzytu jest 1/3 lżejszy od betonu na bazie piasku i żwiru. Tym sposobem uzyskuje się również beton o prawie trzykrotnie lepszych parametrach izolacyjności termicznej niż beton zwykły.

Lekki beton nie obciąża nadmiernie konstrukcji budynku i zalecany jest przy układaniu wypełnień w stropach Kleina, WPS itp. oraz do wykonywania warstw spadkowych na stropodachach. Wykonanie takich spadków jest najczęściej o wiele tańsze niż kliny ze styropianu czy wełny.
W tabelach podano receptury i parametry betonów lekkich oraz najczęściej stosowane grubości warstw dla określonych granulacji keramzytu.


Receptury

Zalecana grubość warstwy lekkiego betonu do 6 cm

Zalecana grubość warstwy lekkiego betonu 3-9 cm

Zalecana grubość warstwy lekkiego betonu powyżej 8 cm


Instrukcja wykonania lekkiego betonu z cementowych podkładów i keramzytu w workach.
  1. Do mieszarki lub betoniarki wlać ½ ilości wody i wsypać Leca® KERAMZYT,
  2. Pozostawić kruszywo przez okres 5-7 minut,
  3. Wsypać gotowy podkład betonowy weber.floor 1000 i wlać pozostałą część,
  4. Wymieszać wszystkie składniki przez ok. 3-4 minuty,
  5. Ułożyć mieszankę i przez ok. 5-7 dni pielęgnować zraszając wodą i okrywając folią.
Do pobrania leca-keramzyt-receptura-lekkiego-betonu receptury w PDF

Jeden bloczek fundamentowy zamiast dwóch

Jeden bloczek fundamentowy zamiast dwóch

Budowanie z keramzytobetonu to optymalne rozwiązanie zwłaszcza w wypadku domów jednorodzinnych i innych 2-3 kondygnacyjnych budynków. Zastosowanie bloczków z keramzytu warto rozważyć już na etapie fundamentów.
Jak budować ściany szczelne akustycznie?

Jak budować ściany szczelne akustycznie?

Niezwykle istotnym elementem, który gwarantuje komfort mieszkalny jest właściwa izolacyjność akustyczna ścian. Aby ją zachować, należy pamiętać, że decyduje o niej kilka niezwykle ważnych czynników.
Termoaktywne ściany z keramzytu

Termoaktywne ściany z keramzytu

Materiały do budowy ścian to materiały niewymienialne. Po kilkunastu latach nie da się ich zastąpić, tak jak na przykład okien, pokrycia dachowego czy płytek w łazience. Dlatego wybór tych materiałów jest kluczowy.
Paroprzepuszczalność ściany. Mit czy rzeczywistość?

Paroprzepuszczalność ściany. Mit czy rzeczywistość?

Obok wytrzymałości i termoizolacyjności również paroprzepuszczalność jest istotną cechą decydującą o komforcie w danym budynku. Skąd bierze się w nim para wodna? Wytwarzają ją sami mieszkańcy.
Zielone dachy z Leca® KERAMZYTEM

Zielone dachy z Leca® KERAMZYTEM

Dzięki unikalnym właściwościom Leca® KERAMZYT z powodzeniem może być wykorzystywany przy budowie dachów zielonych i użytkowych, praktycznie w każdym rozwiązaniu.
Ściana akustyczna bez błędów

Ściana akustyczna bez błędów

Coraz częściej w trakcie odbioru budynku przeprowadzane są badania akustyki przegród. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto wiedzieć, od czego zależy izolacyjność akustyczna ściany oraz jak uzyskać jej wymaganą wartość.
Gdy dom jest w głośnej okolicy

Gdy dom jest w głośnej okolicy

Cisza i spokój we własnych czterech kątach. To marzenie większości inwestorów. Najłatwiej to osiągnąć, gdy kupuje się mieszkanie lub buduje dom w cichej okolicy albo wśród pól lub lasów. Niestety, dostępne działki budowlane bardzo często...
Leca Polska sp. z o.o. | ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew | tel.: 58 772 24 10 (11) | NIP: 593-26-06-867 | KRS: 0000668601