Artykuły

Artykuły

Przeczytaj o budowaniu domów z keramzytu.
Filmy z budowy

Filmy z budowy

Zobacz jak wykonać podłogę na gruncie
 

1+3 czyli łatwe przygotowanie lekkiego betonuNowe, prostsze sposoby wykonania lekkich betonów. Wystarczy wymieszać jeden worek Leca® KERAMZYTU z trzema workami podkładu podłogowego weber.floor 1000 i wodą. Tak przygotowany lekki beton jest o 1/3 lżejszy od zwykłego betonu i dodatkowo ma prawie trzykrotnie lepszą izolacyjność cieplną.

Lekki beton na bazie Leca® KERAMZYTU można układać na stropach i stropodachach jako warstwę wypełniającą oraz podłoże pod dachowe pokrycia bitumiczne. Rodzaj użytego kruszywa dostosowany jest do projektowanej grubości warstwy i przedstawia go poniższa tabela.

Receptury

Grubość warstwy lekkiego betonu do 6 cm

Grubość warstwy lekkiego betonu 3-9 cm

Grubość warstwy lekkiego betonu powyżej 8 cm

Przygotowanie mieszanki „krok po kroku”
  1. Leca® KERAMZYT zamoczyć w betoniarce w ½ ilości wody zarobowej,
  2. odczekać ok. 5 minut,
  3. dodać mieszankę weber.floor 1000 i resztę wody zarobowej,
  4. całość mieszać przez ok. 3-4 minuty,
  5. ułożyć lekki beton i pielęgnować zwilżając kilkakrotnie wodą przez 7 dni.
Do pobrania lekki_beton_receptury_pdf receptury w PDF

Jeden bloczek fundamentowy zamiast dwóch

Jeden bloczek fundamentowy zamiast dwóch

Budowanie z keramzytobetonu to optymalne rozwiązanie zwłaszcza w wypadku domów jednorodzinnych i innych 2-3 kondygnacyjnych budynków. Zastosowanie bloczków z keramzytu warto rozważyć już na etapie fundamentów.
Jak budować ściany szczelne akustycznie?

Jak budować ściany szczelne akustycznie?

Niezwykle istotnym elementem, który gwarantuje komfort mieszkalny jest właściwa izolacyjność akustyczna ścian. Aby ją zachować, należy pamiętać, że decyduje o niej kilka niezwykle ważnych czynników.
Termoaktywne ściany z keramzytu

Termoaktywne ściany z keramzytu

Materiały do budowy ścian to materiały niewymienialne. Po kilkunastu latach nie da się ich zastąpić, tak jak na przykład okien, pokrycia dachowego czy płytek w łazience. Dlatego wybór tych materiałów jest kluczowy.
Paroprzepuszczalność ściany. Mit czy rzeczywistość?

Paroprzepuszczalność ściany. Mit czy rzeczywistość?

Obok wytrzymałości i termoizolacyjności również paroprzepuszczalność jest istotną cechą decydującą o komforcie w danym budynku. Skąd bierze się w nim para wodna? Wytwarzają ją sami mieszkańcy.
Zielone dachy z Leca® KERAMZYTEM

Zielone dachy z Leca® KERAMZYTEM

Dzięki unikalnym właściwościom Leca® KERAMZYT z powodzeniem może być wykorzystywany przy budowie dachów zielonych i użytkowych, praktycznie w każdym rozwiązaniu.
Ściana akustyczna bez błędów

Ściana akustyczna bez błędów

Coraz częściej w trakcie odbioru budynku przeprowadzane są badania akustyki przegród. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto wiedzieć, od czego zależy izolacyjność akustyczna ściany oraz jak uzyskać jej wymaganą wartość.
Gdy dom jest w głośnej okolicy

Gdy dom jest w głośnej okolicy

Cisza i spokój we własnych czterech kątach. To marzenie większości inwestorów. Najłatwiej to osiągnąć, gdy kupuje się mieszkanie lub buduje dom w cichej okolicy albo wśród pól lub lasów. Niestety, dostępne działki budowlane bardzo często...
Leca Polska sp. z o.o. | ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew | tel.: 58 772 24 10 (11) | NIP: 593-26-06-867 | KRS: 0000668601