Leca® DOM czyli…

Leca® DOM czyli…

Dom, który jest ciepły, suchy, zdrowy i...
Dlaczego Leca®

Dlaczego Leca®

Leca® DOM,  Leca® BLOK, Leca® KERAMZYT,...
 

Leca® DOM czyli…

Dom, który jest ciepły, suchy, cichy i zdrowy. Powstaje z keramzytobetonowych bloczków i pustaków Leca® BLOK, lekkiego kruszywa ceramicznego  Leca® KERAMZYT oraz licznych rozwiązań z obszaru chemii budowlanej Weber.

Ściany i stropy z keramzytobetonowych pustaków Leca® BLOK mają wysoką termoizolacyjność, skutecznie chronią przed mrozem, upałem i hałasem, a także swobodnie odprowadzają parę wodną na zewnątrz budynków, dzięki czemu nie dochodzi do ich zawilgocenia*. Wpływa to pozytywnie na izolacyjność termiczną, bo jak wiadomo, tylko suchy materiał jest dobrym izolatorem przed zimnem.
 
Elementy systemu Leca® BLOK produkowane na bazie Leca® KERAMZYTU i wybudowane z nich domy „dziedziczą” wszystkie zalety tego wyjątkowego kruszywa.Leca® KERAMZYT to ceramiczne lekkie kruszywo wytwarzane z gliny, czyli materiału w sposób naturalny występującego w przyrodzie. Ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne, a także wysoką paroprzepuszczalność. Cechy te sprawiają, że wyroby z keramzytu są doskonałym budulcem, a wykonane z nich domy, tak jak sprawdzone na przestrzeni wieków budynki z cegły, są trwałe, zdrowe i komfortowe w użytkowaniu.Warto wiedzieć! Dzięki pęcznieniu gliny, w keramzytowych kulkach Leca® KERAMZYTU powstaje porowata struktura, która bardzo dobrze izoluje termicznie zarówno od chłodu zimą jak i nadmiaru ciepła w miesiącach letnich. Ponadto lekkie porowate granulki rozpraszają fale dźwiękowe powodując, że w pomieszczeniach jest ciszej. Potwierdziły to badania przeprowadzone w laboratorium akustycznym ITB, gdzie pomiarom izolacyjności akustycznej poddano ściany z elementów wchodzących w skład systemu Leca® BLOK. Bloczki akustyczne Leca® BLOK są jednym z najlepiej izolujących akustycznie materiałów na ściany produkowanych w Polsce.


*wyroby z keramzytu mają najwyższą paroprzepuszczalność spośród wszystkich dostępnych na rynku materiałów służących do wznoszenia ścian.
Leca Polska sp. z o.o. | ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew | tel.: 58 772 24 10 (11) | NIP: 593-26-06-867 | KRS: 0000668601