Przedstawiamy się

Przedstawiamy się

Leca® jest częścią Saint-Gobain. Zajmuje...
O procesie produkcji

O procesie produkcji

Leca® KERAMZYT produkowany jest w fabryce...
O keramzycie

O keramzycie

Leca® KERAMZYT to lekkie kruszywo...
O bloczkach Leca®

O bloczkach Leca®

Technologia budowania z...
 

Przedstawiamy sięMarka Leca®, od lat znana w krajach skandynawskich, jest częścią Saint-Gobain. Zajmuje się produkcją lekkiego kruszywa ceramicznego Leca® KERAMZYT powszechnie stosowanego w budownictwie, geotechnice, ogrodnictwie i rolnictwie. Na bazie Leca® KERAMZYTU wytwarzane są także ciepłe bloczki i pustaki systemu Leca® BLOK.

Keramzyt produkowany w Gniewie w woj. pomorskim, najpierw oferowany był w Polsce pod marką Optiroc, później maxit. W 2000 roku rozpoczęła się wielka modernizacja zakładu w Gniewie, która umożliwiła wytwarzanie nowoczesnego produktu dostosowanego do standardów europejskich. Dało to początek nowej ery w technologiach keramzytowych w Polsce.

Kruszywo z Gniewu ma doskonałe parametry izolacyjności termicznej i akustycznej, niski ciężar nasypowy, wysoką ognio- i mrozoodporność. Leca® KERAMZYT to obecnie najlżejsze kruszywo ceramiczne produkowane w Polsce. Materiał ten jest dostarczany m.in. do kilkudziesięciu zakładów produkcyjnych w całej Polsce, w których wytwarzane są keramzytowe bloczki, pustaki ścienne, pustaki stropowe, elementy nadprożowe, obudowy systemów kominowych, elementy wentylacyjne, itp.

Leca® działa w ramach Saint-Gobain, organizacji skupiającej m.in. producentów materiałów budowlanych. W Polsce należą do nich: Ecophon (dźwiękochłonne sufity podwieszane i panele ścienne), Isover (izolacje budowlane i techniczne z wełny mineralnej szklanej i skalnej oraz styropianu), Pam (rury, kształtki, armatura, uzbrojenie drogowe z żeliwa sferoidalnego do wodociągów i kanalizacji), Rigips (płyty gipsowo-kartonowe i systemy suchej zabudowy wnętrz) oraz Weber (zaprawy budowlane).
Leca Polska sp. z o.o. | ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew | tel.: 58 772 24 10 (11) | NIP: 593-26-06-867 | KRS: 0000668601