Przedstawiamy się

Przedstawiamy się

Leca® jest częścią Saint-Gobain. Zajmuje...
O procesie produkcji

O procesie produkcji

Leca® KERAMZYT produkowany jest w fabryce...
O keramzycie

O keramzycie

Leca® KERAMZYT to lekkie kruszywo...
O bloczkach Leca®

O bloczkach Leca®

Technologia budowania z...
 

Przedstawiamy sięMarka Leca®, od lat znana w krajach skandynawskich, jest częścią Saint-Gobain. Zajmuje się produkcją lekkiego kruszywa ceramicznego Leca® KERAMZYT powszechnie stosowanego w budownictwie, geotechnice, ogrodnictwie i rolnictwie. Na bazie Leca® KERAMZYTU wytwarzane są także ciepłe bloczki i pustaki systemu Leca® BLOK.

Keramzyt produkowany w Gniewie w woj. pomorskim, najpierw oferowany był w Polsce pod marką Optiroc, później maxit. W 2000 roku rozpoczęła się wielka modernizacja zakładu w Gniewie, która umożliwiła wytwarzanie nowoczesnego produktu dostosowanego do standardów europejskich. Dało to początek nowej ery w technologiach keramzytowych w Polsce.

Kruszywo z Gniewu ma doskonałe parametry izolacyjności termicznej i akustycznej, niski ciężar nasypowy, wysoką ognio- i mrozoodporność. Leca® KERAMZYT to obecnie najlżejsze kruszywo ceramiczne produkowane w Polsce. Materiał ten jest dostarczany m.in. do kilkudziesięciu zakładów produkcyjnych w całej Polsce, w których wytwarzane są keramzytowe bloczki, pustaki ścienne, pustaki stropowe, elementy nadprożowe, obudowy systemów kominowych, elementy wentylacyjne, itp.

Oprócz keramzytu marka Weber jest znakiem rozpoznawczym wielu materiałów budowlanych, produktów oraz kompleksowych rozwiązań z zakresu:
  • elewacji (systemów ociepleń, tynków dekoracyjnych, farb),
  • układania płytek i kamienia naturalnego,
  • podkładów podłogowych i posadzek,
  • wykańczania wnętrz,
  • murowania, renowacji i napraw,
  • hydroizolacji i zapraw technicznych.
Leca® działa w ramach spółki Saint-Gobain Construction Products Polska, organizacji skupiającej producentów materiałów budowlanych z rodziny Saint-Gobain. Należą do nich: Ecophon (dźwiękochłonne sufity podwieszane i panele ścienne), Isover (izolacje budowlane i techniczne z wełny mineralnej szklanej i skalnej oraz styropianu), Pam (rury, kształtki, armatura, uzbrojenie drogowe z żeliwa sferoidalnego do wodociągów i kanalizacji), Rigips (płyty gipsowo-kartonowe i systemy suchej zabudowy wnętrz) oraz Weber (zaprawy budowlane). Obecnie Saint-Gobain Construction Products Polska zatrudnia ponad 900 pracowników i posiada 11 zakładów produkcyjnych.
Leca Polska sp. z o.o. | ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew | tel.: 58 772 24 10 (11) | NIP: 593-26-06-867 | KRS: 0000668601