Przedstawiamy się

Przedstawiamy się

Leca® jest częścią Saint-Gobain. Zajmuje...
O procesie produkcji

O procesie produkcji

Leca® KERAMZYT produkowany jest w fabryce...
O keramzycie

O keramzycie

Leca® KERAMZYT to lekkie kruszywo...
O bloczkach Leca®

O bloczkach Leca®

Technologia budowania z...
 

O procesie produkcjiLeca® KERAMZYT produkowany jest w fabryce w Gniewie (woj. pomorskie), gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane są złoża specjalnego rodzaju glin pęczniejących. 

Proces produkcji rozpoczyna się w odkrywkowej kopalni gliny. Po odspojeniu surowiec jest przemieszczany systemem taśmociągów do hali leżakowania. Przez 7-14 dni glina jest składowana w zadaszonym pomieszczeniu. Tam następuje wstępne osuszenie i odprężenie materiału. Kolejny etap to mechaniczne uplastycznianie polegające na wielokrotnym rozgniataniu i rozdrabnianiu surowca, który na koniec trafia do pieców rurowych. W temperaturze dochodzącej do 1150°C rozdrobniona glina pęcznieje i tworzy kuleczki o porowatej strukturze wewnętrznej, pokryte na zewnątrz twardą skorupką ceramiczną. Kolejny krok to studzenie i przesiewanie kruszywa przez system sit w celu rozdzielenia na frakcje.


Leca® KERAMZYT magazynowany jest w silosach, boksach i hałdach na składowiskach zewnętrznych. W zależności od zastosowania przygotowywana jest określona mieszanka kruszywa.
Leca Polska sp. z o.o. | ul. Krasickiego 9, 83-140 Gniew | tel.: 58 772 24 10 (11) | NIP: 593-26-06-867 | KRS: 0000668601